Látnivalók
Melki apátság
A melki apátság több mint 900 éves egyházi és kulturális központ, a Világörökség része. Ausztria egyik legjelentısebb barokk építménye. A bencés kolostort II. Lipót őrgróf alapította 1089-ben, azóta imádkoznak és dolgoznak bencés szerzetesek ezen a helyen. Szent Kálmán - a XI. századi skót királyfi , zarándok szent - hermáját a melki kolostor őrzi.
Krems
Ausztria egyik legszebb és egyben legrégebbi középkori kisvárosa Krems. Legnagyobb értékét az óvárosi rész képviseli, amelynek házai, templomai évszázados történelmet sugároznak.
Göttweigi apátság
1065 -ben a passaui püspök alapította, 1083 -tól mint magánkolostor működött. Az UNESCO felvette Göttweig-et a világörökség részének 2001-ben.
Tulln
Tulln-t szokás a virágok vagy rózsák városának is nevezni. Nem csak barokk templom (Szent István), kolostor (Minorita) és kápolnák találhatók a városban, hanem több múzeum is.
Kosterneuburg
Klosterneuburg Bécs környékének legszebb, műemlékekben leggazdagabb települése. Az Ágoston-rendi, klosterneuburgi kolostor Ausztria egyik legjelentősebb kulturális és szellemi központja. Az itt őrzött műkincsek világhírűek, különösen a 12. századi verduni oltár. A kolostorban található Ausztria legrégibb pincészete, az apátságban a legnagyobb és egyik legmodernebb borászata.
Bécs
Bécs, Ausztria fővárosa és egyben legnagyobb városa, egészen a Monarchia első világháborút követő felbomlásáig az Osztrák-Magyar Monarchia fővárosa volt. A gazdag birodalom egykori központjaként a város telis-teli van a múlt pompázatos emlékeivel, olyanokkal mint a Hofburg, Schönbrunn, Steinhofkirche vagy a Stephansdom.
A Szent István-székesegyház (Stephansdom) 97 m magas tornyával a város jelképe.
Az 1622–1633 között épült Kapucinusok temploma a Habsburgok kriptájával kívül-belül szerény megjelenésű templom. A kripta 1633 óta a Habsburgok temetkezési helye. 144 szarkofágot rejt, köztük 12 császár és 16 császárnő és Mária Terézia magyar királynő sírját is.
Maria Ellend
Falusi templom mozaikja
Hainburg
A település vára a honfoglalás után magyar kézen volt. 1042-ben III. Henrik császár vette el Aba Sámueltól, majd Hunyadi Mátyás szerezte vissza a magyaroknak a török időkig.
Pozsony
Történelmi koronázó városunk, mely a török idők alatt az ország fővárosa volt, Szlovákia fővárosa, Pozsony. Zarándokhelyeink: a történelmi Pozsonyi vár, a Koronázási templom (Szent Márton dóm), az újkori Kék templom (Szent Erzsébet) és egy búcsújáróhely, a Virágvölgyi Segítő Mária kegyhelye.
Ásványráró
Műemlék jellegű kálváriáján bejárjuk a keresztutat, majd imádkozunk a majd 700 éves Szent András templomában.
Nagybajcs
Szent György templom XV. századi piétája a kis egykori halászfaluban.
Komárom
Komáromban mindig kiemelkedő kereskedelmi és stratégiai szerepet játszott a kedvező dunai átkelés lehetősége, a római kor óta, a folyón haladó vízi és a mellette lévő szárazföldi közlekedési utak miatt. Erődrendszere a világörökségi lista várományosa. A belvárosban meglátogathatjuk a református templomot, a Jézus szíve és Szent István római katolikus templomot és az egykori apácazárda Szent Teréz kápolnáját. Jelentős Római Kőtára és itt található az ország egyetlen összefüggő Tengerészeti Gyűjteménye.
Karva
A Boldogságos Szűz Mária tiszteletére szentelt római katolikus temploma 1232-ben épült késő román stílusban. A 18. században barokk stílusban építették át. 1936-ban megújították. Karvát a kastélyok falujának is szokták nevezni, mindig is több földesúrnak voltak itt birtokai.
Esztergom
Szent István szülőhelye és a magyar katolikus egyház bölcsője. A város az esztergomi érsek székvárosaként a római katolikus egyház magyarországi központja. Az esztergomi bazilika Európa egyik legnagyobb bazilikája, és egyúttal az ország legmagasabb épülete. Itt található az egyetlen épen maradt magyar reneszánsz kori épület, a Bakócz-kápolna. A városnak van a leggazdagabb egyházi kincstára az országban, ami világviszonylatban is kiemelkedő gyűjteményekkel rendelkezik. Az Esztergomi Keresztény Múzeum az ország leggazdagabb egyházi múzeuma, és a világ harmadik leggazdagabb egyházmegyei múzeuma.
Dömös
Dömös különleges román stílusú műemléke a látványosan helyreállított prépostsági altemplom.
Visegrád
A visegrádi kettős várrendszert 1250-1260 körül építette IV. Béla király és felesége Lascaric Mária királyné, a királynő hozományából. A vár a hegycsúcsot övező erődítésfalakból, két toronyból és egy lakópalotából állt. A későbbi korokban a fővárost ide helyező Károly Róbert király bővítette a várat, s itt került sor az 1335-ös híres királytalálkozóra is. A várat Luxemburgi Zsigmond idején tovább korszerűsítették, vélhetően ekkor készült el az asszonyház is.
Margitsziget
A IV. Béla király által, Szűz Mária tiszteletére alapított domonkos rendi kolostor romjainál, Szent Margit sírjánál és a premontrei konvent Szent Mihály kápolnájában mondunk imát.
Budapest
A budapesti Szent István Bazilika hazánk egyik legszebb, legjelentősebb egyházi és idegenforgalmi nevezetessége. Szentmise a bazilikában.